איך להתמודד עם מרזבים סתומים?

מרזבים סתומים הם בעיה חמורה שיש לטפל בה במידי. מים שלא מצליחים להתנקז טוב דרך  המרזבים עשויים להגיע למקומות שיכולים לחדור לתוך הבית פנימה, לחלחל מבעד לקירות, להצטבר תחת הקרקע ולגרום למגוון של נזקים כמו התנפחות צבע, עובש על הקיר ושיבושים במערכת החשמל ועוד. לכן, חשוב יהיה לשמור על מרזבים משוחררים מכל סתימה על מנת שיוכלו לנקז בצורה מיטבית את המים מגג הרעפים. להלן כמה טיפים שיכולים לסייע לכם לשמור על המרזבים שלכם תקינים ובנוסף, איך מתמודדים עם סתימת מרזבים עקב צמחים ועצים, אבק, לכלוך וכל גורם שעלול לגרום לסתימה.

פעולות מנע
הדרך הנכונה להתמודד עם מרזב סתום תהיה לפני הכל להקדים תרופה למכה. אפשר לעשות הרבה על מנת לשמור על מרזב חופשי מסתימות. הדבר הנכון הוא לערוך בדיקה מדי שנה לפני עונת החורף. בדיקה זו תדאג לסלק כל לכלוך שהצטבר בפתחי המרזב ולכל האורך שלו. כך תבטיחו זרימה של מים כבר בגשם הראשון, שתעשה את דרכה באופן חופשי דרך המרזב ותסייע בניקיונו.

ישנם לא מעט מצבים בהם חול מצטבר בתוך המרזב והופך עם הגשם הראשון לקרקע פורייה עבור צמחייה ועשבים שמתחילים לצמוח בתוכו. ככל שלא נאתר את הבעיה, כך השורשים של העץ או הצמח יחדרו לעומקו של המרזב ויסתמו אותו כליל. וככל שהמרזב יהיה ארוך יותר (בבניין גבוה) ייווצרו הסתעפויות של ענפים והבעיה תתעצם.

הזרמה של מים באופן מבוקר
לאחר בדיקה שמומלץ לעשות פעם בשנה לפחות, רצוי להזרים מים בצורה יזומה דרך המרזב לכל האורך על ידי צינור השקיה. זרימה של מים תאפשר שטיפה של כל הפסולת שנשאר למרות הכל בתוך המרזב על אף הניקיון שעשינו.  יחד עם זה, הזרמה מפוקחת של מים תעניק לנו להיחשף לכל בעיה בטרם עת ולטפל בה לפני הגשם.

טיפול בסתימות ללא דיחוי
מהרגע בו הבנתם שקיימת סתימה במרזב חשוב שתעשו הכל על מנת לפתור את הבעיה במידי. לעיתים תוכלו לשחרר את הסתימה לבד באמצעות החדרת חוט ברזל לתוך הפתח של המרזב בניסיון לדחוף את הסתימה החוצה או על ידי סילוק ידני של סתימה ממרזב פתוח. במידה ותתקלו בקושי או במידה ומדובר בבניין גבוה, מומלץ להסתייע עם חברה מנוסה בתיקון וניקוי מרזבים בבית משותף ובבית פרטי.

זקוקים לשירותי התקנת מרזבים או תיקון מרזבים קיימים? אצלנו ב אלדרור תמצאו את הסגל המקצועי שמתמחה במגוון שלם של עבודות גובה ובפתיחת מרזבים בבניינים.

צרו קשר

צרו קשר:

אלדרור, ישראל צדוק

כתובת: בבלי 1, תל אביב

מיקוד: 6233101

טלפון: 0522-221-120

שעות פעילות:

ימי א-ה: 08:00 – 20:00

ימי ו: 08:00 – 14:00

 

מידע נוסף

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

תפריט נגישות