התקנת מרזבים בגובה – משימה למקצוענים

כאשר אתם מביטים למעלה, לכיוון הגגות שסביבכם, האם שמתם לב לקיומם של מרזבים? תפקידם, כידוע, הינו לפנות את מי הגשמים היורדים כאן אצלנו, בעיקר בחורף, והצורך לפנות את אותם מים נובע בעיקר מהרצון למנוע פגיעה של נזקי מים בבניין או בבית הפרטי. במבנים רבי קומות, אם תעקבו במבטכם לאורך המרזב, מלמטה למעלה, תראו שקיימים מרזבים המגיעים לגובה רב למדי. האם תהיתם אי פעם כיצד מתקינים, מטפלים או מתחזקים מרזבים בגובה שכזה? לעבודה בגובה יש פתרון אחד מקצועי במיוחד: שימוש בטכניקת סנפלינג.

חברת "אלדרור" מתמחה בתיקון מרזבים וארגזי רוח, אנו מספקים שירותי התקנה למרזבי פח, נחושת, אלומיניום ואבץ בכל דוגמא וסגנון נתונים. צוות יועצי החברה עומד לשירותכם בכל שאלה הקשורה למרזב הבית.

כיצד מתבצעת התקנת מרזבים בסנפלינג?

כמו ברוב המקרים בהם נדרשים לבצע עבודות בגובה, כך גם במקרה של התקנת מרזב על מבנה גבוה, ניתן ליישם את טכניקת הסנפלינג. עבודות סנפלינג מצריכות עובדים מיומנים אשר ידעו, בעזרת ציוד מתאים, לבצע מגוון רחב של עבודות המהוות את סך המשימה הנדרשת – כל זאת בנוסף להיותם תלויים בין שמים וארץ.

על מנת לבצע את העבודה כראוי, נדרשת מיומנות בעצם התקנת המרזבים ותפעול הכלים השונים, כמו גם יכולת לבצע את המשימה כאשר אנשי הצוות מחוברים ברתמות מיוחדות, בדיוק כמו בסנפלינג רגיל. אותם צוותים יכולים להתקין מרזב בבית פרטי בן קומה אחת – את זה הם כבר יעשו בעודם עומדים על סולם – או להתקין מרזב חיצוני לאורך גובהו של רב קומות. מה שמייחד את אנשינו זו העובדה שהם יכולים לבצע את כל העבודות בגובה רב, כאילו הם היו כעת על הקרקע.

התקנת המרזב בבניין גבוה באמצעות סנפלינג, מתבצעת בכך שצוות מיומן שלנו משלשל עצמו מן הגג ומתקדם לאורך כל גובהו של הבניין, ומחבר את המרזב לקיר החיצוני כך שיהיה מאובטח היטב למקומו ולא יקרוס או ייפתח בעת שעוברים בו מי הגשם במהירות גבוהה ובנפח גדול. גם התקנת תעלות המרזב בגג עצמו (אם הוא שטוח) או סביבו (אם מדובר בגג משופע), נעשות משטח הגג ומחוצה לו – בגובה.

מלבד ההתקנה, מרזבים עשויים ליצור מספר בעיות. הבעיות הנפוצות ביותר הן סתימה, בעיית שיפוע ונזילה.  לפניכם נציג את הדרכים לתיקון מרזב פח חיצוני ומרזב פנימי על פי החלוקה הבאה:

תיקון מרזבים תל אביב

הדרכים לתיקון מרזב פח חיצוני ומרזב פנימי

סתימה במרזב חיצוני

כאשר אנו חושדים שקיימת סתימה במרזב חיצוני תחילה עלינו לאמת את החשד. כאשר המים אינם יוצאים מחלקו התחתון של המרזב, והחלק העליון (תעלת הניקוז) מוצף ועולה על גדותיו, נראה כי מדובר בסתימה ויש צורך לפתוח אותה. פתיחת הסתימה יכולה להיעשות באמצעות העברת צינור והזרמת מים בלחץ גבוה. בנוסף, יש לנקות את תעלת הניקוז ולפנות מתוכה את הלכלוך שהצטבר שם.

סתימה במרזב פנימי

סתימה במרזב פנימי מתבטאת באותה צורה שבה היא מתבטאת במרזב החיצוני, אולם דרך הטיפול מורכבת יותר היות ומסלול המרזב נסתר מאיתנו. על מנת לפתוח את הסתימה יש להשתמש בצינור גמיש, ובמקרים מסוימים יש להשתמש בצינור שניתן לשליטה מרחוק בדומה לפתיחת סתימה בביוב.

בעיית שיפוע במרזב חיצוני

תופעה זו עשויה להתרחש עקב מכה ששינתה את צורתו של המרזב, או עקב בלאי ושחיקה שגרמו להיווצרות “בטן” במסלול הניקוז. במקרים אלה יש למתוח מחדש את חלקי המרזב השקועים ולחזק את ההברגה באזור הבעייתי. לעיתים יש צורך בהחלפת האזור הבעייתי, אולם כדאי לנסות את השיטות האחרות לפני מהלך שכזה.

בעיית שיפוע במרזב פנימי

מצב זה עשוי להתעורר עקב התקנה לקויה של המרזב, כאשר הקבלן המבצע או המהנדס לא ביצעו את התקנת המרזב בצורה טובה. מצב זה מחייב את פתיחת המרזב ותיקון השיפועים.

נזילה במרזב חיצוני

לעיתים נוצרים סדקים או חורים בצינור המרזב, אשר מאפשרים למים לנזול החוצה. מצב זה נפוץ במיוחד באזור המפרקים שם הצינור מועד לסדקים או במקומות שנוצרת חלודה. הופעת חלודה נפוצה במיוחד כשאנו בוחנים מרזבים בתל אביב, שם הלחות גבוהה והקורוזיה נוצרת בקלות. תיקון מרזב שכזה יכול להיעשות באמצעות החלפת המפרק הבעייתי או באמצעות הוספת שכבת הגנה, על פי שיקול דעתו של המבצע.

נזילה במרזב פנימי

מצב זה הינו בעייתי שכן הוא מחדיר לחות ורטיבות לתוך קירות המבנה. במצב זה ניתן להחדיר מצלמה טלסקופית אשר מוכנסת לצינור הניקוז ומאתרת את האזור הבעייתי. לאחר איתור מוקד הנזילה ניתן להחדיר פאצ’ איטום האוטם את הנזילה.

האם ניתן גם לתחזק מרזבים שמותקנים בגובה?

בוודאי שכן! חברת אלדרור – ישראל צדוק, מתמחה בביצוע עבודות גובה באמצעות סנפלינג, כולל התקנת ותיקון מרזבים, כמו גם עבודות תחזוקה שוטפות למרזבים שלכם. תחזוקה שוטפת יכולה להיות בדיקה תקופתית כמו גם עבודת ניקוי מרזבים יסודית למקרה שהם לא מתפקדים כראוי. רוצים לדעת איך מתמודדים, למשל, עם סתימות במרזבים? הקליקו על כאן וקראו עוד בנושא.

למי מומלץ לפנות כדי להתקין מרזבים בגובה?

באופן טבעי, נמליץ על עצמנו. אנו חברה ותיקה עם ניסיון רב בעבודות בגובה, כולל התקנת מרזבים כמו גם תיקונם, ביצוע תחזוקה שוטפת שלהם ועוד. נוכל לתת לכם ייעוץ מקצועי ובמידה ותבחרו בנו, מובטח לכם ביצוע יסודי, איכותי ומקצועי שנעשה על ידי צוותים מיומנים ומנוסים.

חברת אלדרור – ישראל צדוק הינה חברה המתמחה בביצוע מגוון עבודות בגובה. עבודות אלו כוללות עבודות בתחום האיטום, שיפוץ חיצוני של מבנים, סקירת מבנים, עבודות חיזוק, ניקוי חלונות, אינסטלציה וכמובן התקנה, תיקון ותחזוקה של מרזבים.

החברה פעילה בישראל החל משנת 1993, השנה בה החליט ישראל צדוק, מומחה בתחום ביצוע עבודות בגובה, לייסד חברה שתתמחה בתחום בארץ. חברת אלדרור מקפידה לעבוד לפי כל תקנות הבטיחות בעבודה ורשומה כראוי בפנקס הרישום שמנוהל על ידי מפקח העבודה הראשי במשרד העבודה. כן, אין לנו מה להתבייש בכך שחיי העובדים שלנו חשובים לנו מאד – לכן הם אוהבים לעבוד אצלנו ואתם מקבלים ביצוע של כל משימה מכל הלב.

רוצים לשאול, להתייעץ או להזמין עבודה? צרו קשר עימנו בטלפון: 052-2221120 ואנו נשמח לעזור.

צרו קשר

צרו קשר:

אלדרור, ישראל צדוק

כתובת: בבלי 1, תל אביב

מיקוד: 6233101

טלפון: 0522-221-120

שעות פעילות:

ימי א-ה: 08:00 – 20:00

ימי ו: 08:00 – 14:00

 

מידע נוסף

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

תפריט נגישות