ניקוי מרזבים

תחזוקת מבנים היא עבודה קשה מאוד, אשר מצריכה ברוב המקרים הזמנה של אנשי מקצוע. כמובן שיש דברים קטנים שכל אחד מאיתנו יכול לעשות, אך כאשר מדובר על אלמנטים מהותיים ועל עבודות אשר מתבצעות במקומות מסוכנים, כמו עבודה בגובה, אנשי מקצוע אמינים, מנוסים ומיומנים, מהווים נכס אמיתי. בנושא של ניקוי מרזבים אסור לזלזל, שכן מרזבים תקועים ו/או סתומים, יכולים לגרום לנזק רב למבנה ולרכוש לאורך זמן. מטבע הדברים, הצורך בניקוי מקצועי של מרזבים מתעורר אחת לתקופה, והוא חיוני על מנת לאפשר למים לזרום במורד המבנה, במקום להיקוות במקומות שאינם מיועדים לכך ולגרום לנזקי מים בלתי רצויים.

ניקוי מרזבים – מה זה?

ניקוי מרזבים נועד כדי לשחרר את המרזבים מתקיעות וסתימות אשר נוצרות מפגעי מזג האוויר והטבע בעיקר. הסתימות יכולות להיווצר בגלל עלים שנושרים מעצים, אבק, לכלוך שמצטבר, גללים ופגרים של בעלי חיים וחדירה של עצמים זרים למרזב בגלל זרם המים. הניקוי של המרזבים מאפשר את הפינוי של כל הפסולת הזו, ובכך יכולים המים לזרום בחופשיות מלמעלה למטה דרך המרזב. בנוסף, כאשר מנקים את המרזב, מעכבים את ההצטברות של קורוזיה וחלודה, ומאפשרים למרזב להאריך את חייו ובכך חוסכים הרבה מאוד כסף לאורך זמן.

ניקוי מרזבים – איך עושים את זה נכון?

את המרזבים קשה לפספס, ובמיוחד כשהם גלויים לעין. לרוב הם עשויים מפח מיוחד, המצופה בצבע המגן עליו מפני חלודה, ובמקרים אחרים הם עשויים מאלומיניום, מאבץ או מנחושת, הנחשבים לחומרי גלם איכותיים ויקרים יותר. חומרים אלה עמידים מפני תנאי מזג אוויר לא פשוטים, כמו טמפרטורות גבוהות וגם גשם רב, והופכים את המרזב עצמו לחזק ויציב. יחד עם זאת, בהיותו חיצוני בדרך כלל (ישנם מרזבים פנימיים, החבויים מאחורי קירות המעטפת של המבנה), הוא עשוי לצבור לכלוך וישנה חשיבות רבה מאד בהקפדה על תחזוקתו השוטפת.

מדוע חיוני לבצע שטיפת מרזבים קבועה?

 

ניקוי מרזבים הוא שירות ייחודי, המוצע על ידי חברות המתמחות בכך. הליך הניקוי עוזר להיפטר מעלים שנושרים מהעצים, מאבק שמצטבר במרזבים, מלשלשת של יונים, שקיות שמתעופפות ברוח ולכלוך נוסף, הנוטה להצטבר עם הזמן בתוך המרזב. הניקוי, כחלק מתחזוקה שוטפת, עוזר למנוע סתימות ונזילות, שבהמשך, אם לא תתוקנה, יכולות הן עצמן לגרום לרטיבות ולבלאי מהיר מאד.

שטיפת מרזבים קבועה, כאמור, מתחזקת את המרזב, שהוא חלק בלתי נפרד מכל בניין. מרזבים לא מתוחזקים נוטים להיתקע יותר, הם מחלידים ואוספים הרבה מאוד פסולת, שקשה מאוד לפנות אותה. למעשה, ככל שהפסולת נשארת במרזב זמן ארוך יותר, כך קשה יותר לפנות אותה, גם עם מכשירים יעודיים. תחזוקה היא חלק בלתי נפרד מכל בניין, והמרזב, למרות שהוא אלמנט חיצוני הוא אינו שונה. מי שלא רוצה לשלם הרבה כסף על החלפה של מרזב, צריך לתחזק אותו כמו שצריך.

בשל מיקומו של המרזב, ניקויו איננו יכול להיעשות באופן עצמאי בדרך כלל. יש לעלות על הגג הגבוה ולהיעזר בציוד מתאים לצורך הניקוי. יש לנקות את אזור הרעפים וגם את החלונות העליונים שנמצאים בסביבתו כדי שהלכלוך שהצטבר גם בהם לא ייכנס ישירות אל המרזב. במידת הצורך, יש לדאוג להסיר גם חלודה, שהצטברה על המרזב ולצבוע אותו מחדש, ובמקרים אחרים, יהיה צריך להחליפו באחד אחר, חדש. 

מכיוון שניקוי המרזב כרוך בעבודה בגובה יש להקפיד ולפנות אך ורק לחברות, המתמחות בכך. חברות אלו נעזרות בכל הציוד הנדרש להן על מנת לנקות או להחליף את המרזב ובאמצעים מיוחדים כדי להגיע ישירות אליו. חברות אלו שמות דגש רב מאד על הפן הבטיחותי ומשקיעות לא מעט בהכשרת עובדיהן על מנת שיוכלו להתמודד בהצלחה עם המשימה.

איך מנקים מרזבים עם משחולת?

משחולת היא כלי עבודה יעיל מאוד עבור מנקי מרזבים, מכיוון שמדובר בקפיץ עוצמתי שיודע להיכנס למקומות צפופים ולפנות אותם. הקפיץ מוחדר למרזב בנקודה בה יש סתימה, ובעזרת תנועות עדינות, הוא מצליח לדחוס את הפסולת הדחוסה החוצה, ולפנות את נתיב המים. אנשי מקצוע איכותיים עובדים עם משחולת ארוכה, שיכולה להגיע גם למרזבים המורכבים ביותר – אלו שהם גם צרים וגם ארוכים במיוחד. לאחר הניקוי עם המשחולת, עובדים עם צינור מים בזרם חזק, כדי לפנות את הפסולת שהמשחולת שחררה.

למה לא מומלץ לנקות מרזבים לבד?

עבודת ניקוי מרזבים היא עבודה קשה ומורכבת, העלולה להיות גם מסוכנת למי שאינו מוסמך לביצועה, היות והיא לרוב נעשית בגובה. כדי לעבוד בגובה יש צורך בציוד סנפלינג מקצועי מתאים, המאפשר ביטחון מרבי כאשר המנקה תלוי בין שמיים וארץ. בנוסף, לאנשי המקצוע המציעים שירותי ניקוי למרזבים, יש את הציוד הייעודי לניקוי מרזבים מקצועי, והם יכולים לבצע גם פעולות נוספות כמו החלפת מרזבים או ניקוי של חלודה במרזב. אולם מעל לכל, עומד נושא הבטיחות, כאשר זה פשוט לא בטוח עבור אנשים מהשורה לטפס על מבנים ולהתחיל לעבוד בגובה, ללא ציוד בטיחות מתאים.

עלות ניקוי מרזבים – כמה זה עולה?

עלות ניקוי מרזבים בשרון ובמרכז נקבעת בהתאם לפרמטרים רבים המושפעים ממידת מורכבותו של התיקון כמובן ובתוספת של עבודה בגובה, כאמור. מומלץ לערוך סקר שוק, ללמוד מהן העליות הריאליות ולחפש את הכתובת המקצועית ביותר, שתוכל לסייע בעניין. במידה ותידרש החלפה של מרזב, העלות תהיה גבוהה יותר.

למי ניתן לפנות לביצוע ניקוי של מרזבים בכלים מקצועיים?

ניקוי מרזבים בכלים מקצועיים הוא מלאכה שיש לפנות לספקים מקצועיים לטובת ביצועה. חשוב להזמין אנשי מקצוע מנוסים בביצוע עבודות גובה באמצעות ציוד סנפלינג, ושמים את הבטיחות בראש סדר העדיפויות שלהם, אך גם כאלו שמגיעים גם עם ציוד מתאים ומתקדם לביצוע המלאכה הספציפית, וניסיון מקצועי שיאפשר להם להתמודד בקלות עם בעיות שעלולות לצוץ בשטח. כך למשל, אם המרזב הרוס ולא בטיחותי לשימוש, צריך להחליף אותו בצורה זהירה ומהירה.

מחפשים כתובת שתבצע ניקיון מרזבים תל אביב והסביבה עבורכם? חברת אלדרור מתמחה בעבודות בגובה ומציעה שירותי תיקון והחלפת מרזבים פתח תקווה ובמקומות נוספים. החברה תשמח להעמיד לרשותכם צוות מקצועי ומיומן שיבצע זאת עבורכם.

 

לסיוע בניקוי מרזבים מקצועי ובטיחותי – פנו אלינו לפרטים או צרו קשר בטלפון 0522-221-120

צרו קשר

צרו קשר:

אלדרור, ישראל צדוק

כתובת: בבלי 1, תל אביב

מיקוד: 6233101

טלפון: 0522-221-120

שעות פעילות:

ימי א-ה: 08:00 – 20:00

ימי ו: 08:00 – 14:00

 

מידע נוסף

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

תפריט נגישות